Články

Novoroční rituál


    Je čas se zastavit a podívat se zpátky na rok 2017. Připomenout si pozitivní věci, které se objevily v mém životě v uplynulém roce. Věci, které mě potěšily, ze kterých jsem nadšený, a kterých chci víc v roce 2018. Některé ty věci jsou opravdu velké, třeba profesionální úspěch... věci, na které jsem hrdý a které mi dělají radost. Pozitivní změny v osobním životě, v tom, jaký jsem člověk... A jsou to i malé hezké činy, jako že jsem nedávno koupil oběd člověku bez domova. To je moment, který si budu pamatovat, i když je to maličkost... Věci, které se staly v roce 2017 a byly pro mě důležité a opravdu mě dojaly... A udělám si seznam. A u všech těch věcí, které se mi podařily, si napíšu alespoň dvě svoje charakteristiky či dovednosti, které mi pomohly těchto pozitivních momentů dosáhnout. A z těchto mých vlastností a dovedností si také udělám seznam.
    A pak si položím otázku: Kdyby se tyto mé charakteristiky a dovednosti v roce 2018 více uplatnily, čeho bych si všiml? A hned začnu psát odpověď, půjdu do detailů... Čeho si všimnu, když budou tyhle věci hrát v příštím roce v mém životě ještě větší roli? A vznikne něco jako:

    Moje mise pro rok 2018.

    Bude to daleko osobnější, než bývají novoroční předsevzetí. Ta se nejčastěji týkají negativních věcí, něčeho, s čím nejsme spokojení a předsevzetím to chceme napravit. Jenže já nevím, co přinese rok 2018. A jsem zvědavý a těším se, co mi přinese, když do něj vstoupím se svou sepsanou misí.
    A doufám, že i Vám takový rituál může pomoct mít
SKVĚLÝ ROK 2018!
Novoroční rituál
Zdroj: elliottconnie.com/annual-nye-solution-focused-ritual